Андрій Валентинов

18.III.2013
Андрій ВалентиновАндрій Валентинов — народився 18 березня 1958 р. у Харкові. Кандидат історичних наук, доцент Харківського Національного Університету ім. Каразіна. Захоплюється археологією, багато років брав участь у розкопках, в основному в Херсонесі.
Жанр, у якому пише, сам письменник зве «криптоісторією». З 1996 року опублікував більш ніж тридцять романів і кілька десятків оповідань та повістей, за які отримав більше тридцяти нагород.
 
З автобіографії Андрія Валентинова: «Хоча поважаю жанр фантастики, все ж відношу себе більше до історичних белетристів, що іноді працює у жанрі Веллса і Хайнлайна. У цьому сенсі з сучасних авторів мені ближче мій колега Лев Вершинін, фантаст й історик-античник. Взагалі ж до фантастики як такої відношуся з деяким упередженням, особливо до її space-відгалуження (при слові «зореліт» закриваю книгу). З сучасних російськомовних авторів люблю, поважаю і читаю Олді, Хаєцьку, Лукіна, Рибакова, Дяченків і того ж Вершиніна.
 
Мрія: написати що-небудь легке, дуже смішне і, як не дивно, космічне.
 
Особисте життя — найзвичайніше. Одружений — і давно, вирощую кактуси і виховую нахабного голландського кроля на ім'я Лайон. Люблю море і гори, і там, і там раніше бував регулярно, зараз, на жаль, нечасто».
 
Номінований на нагороду Єврокону від України у номінації «Hall of Fame. Best Author».