Крістофер Пріст

17.III.2013
Крістофер Пріст – народився у графстві Чешир, Англія. Почав писати невдовзі після закінчення школи і з 1968 року повністю присвятив себе літературній діяльності.
 
Пріст опублікував п'ятнадцять романів, чотири збірки оповідань і багато інших книг, серед яких критика, біографії, новелізації і нехудожні книги для дітей.
 
Найновіший з опублікованих романів Пріста «The Islanders» отримав Меморіальну премію Джона Кемпбелла і премію Британської Асоціації Наукової Фантастики. Роман «The Separation» отримав премію Артура Ч. Кларка і премію Британської Асоціації Наукової Фантастики. У 1996 році за роман «Престиж» Пріст отримав Всесвітню премію фентезі. Крім того, він потримав кілька європейських нагород, серед яких дві нагороди Єврокону: Найкращий письменник (1983) і «Гранд Майстер» (2009).
 
Пріст писав сценарії для радіо і телебачення. За романом «Престиж» у 2006 р. режисер Крістофер Нолан зняв художній фільм, що посів перше місце за зборами в США і був номінований на «Оскар» у двох категоріях. Готуються екранізації романів «Fugue for a Darkening Island» і «Гламур».
 
Пріст обраний віце-президентом міжнародної спільноти Г. Веллса. У 2007 році у Лондоні відбулася виставка інсталяцій, створених за мотивами роману «Лотерея».
 
Як журналіст, Пріст писаі матеріали і рецензії для таких газет як The Times, the Guardian, the Independent і численних журналів.
 
Крістофер Пріст живе у Гастингсі, Англія, з двома дорослими дітьми – близнюками Елізабет і Саймоном.