Генрі Лайон Олді

24.II.2013
oldie.jpgГенрі Лайон Олді – колективний псевдонім письменників-харків'ян Дмитра Громова та Олега Ладиженського, що складений з імен та прізвищ авторів. Майбутні співавтори познайомились у літературній студії, пізніше зустрілися у школі карате, ще пізніше - у театрі-студії «Пелікан», якою керував Олег Ладиженський. У теперішній час вийшло більше ніж 250 авторських книг Г. Л. Олді (в тому числі переклади на інші мови та перевидання). Лауреати багатьох десятків нагород і премій, зокрема на «Євроконі-2006» визнані найкращими письменниками Європи.
 
Олег Ладиженський народився 23.03.1963 року у Харкові. Після школи навчався у харківському Інституті Культури, який закінчив у 1984 р. з відзнакою. По закінченню інституту працював режисером у театрі «Пелікан». Під час роботи поставив біля 10 спектаклів. Отримав 1987 року звання лауреата II Всесоюзного фестивалю театральних колективів. Має чорний пояс з карате-до. Полюбляє джаз і класичну музику.
 
Дмитро Громов народився 30.03.1963 року у Сімферополі. З 1974 р. мешкає у Харкові. Закінчив школу, поступив у ХПІ і закінчив його з відзнакою. 1986 року поступив на роботу в ХНВО «Карбонат» за своєю спеціальністю інженера-хіміка. За пару років поступив у аспірантуру, але дисертацію у підсумку захищати не став, оскільки до 1991 року був повністю зайнятий літературною діяльністю. Полюбляє хард-рок, має коричневий пояс з карате.