Марина та Сергій Дяченки

24.II.2013
diachenko.jpgЄ такий російський вислів: «муж да жена – одна сатана». Навряд чи це має відношення до Марини та Сергія Дяченків. Разом вони написали 27 романів, сотні оповідань, повістей, дитячих книг – і усі вони сповнені добра і світла. Вони є авторами біля 200 книг, що перекладені на різні мови світу, у тому числі англійську, французьку, німецьку, китайську. Лауреати більш ніж 80 літературних премій. На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» у Глазго (Шотландія) визнані найкращими письменниками-фантастами Європи.
 
За сценаріями подружжя поставлено більш ніж 20 художніх, документальних, анімаційних фільмів. Багато картин, що зняті за їхніми сценаріями, отримали міжнародні і вітчизняні премії. Серед недавніх - фільм «The will of Victory (A Doc Opera)» став лауреатом кінофестивалю 2012 року у Пасадені, США, а «Белая гвардия» 2013 року удостоєна Національної кінопремії «Золотий орел» (російський аналог «Оскару») як найкращий серіал року. Зараз за сценаріями подружжя знімається низка кінофільмів і серіалів. Зокрема, всесвітньо відомий кінорежисер Тимур Бекмамбетов розпочав екранізації їхніх романів «Ритуал» і «Vita nostra».
 
За першою професією Марина – актриса театру і кіно, закінчила Театральний інститут. Сергій – психіатр, кінодраматург (закінчив медінститут, потім Інститут кінематографії). Вони разом 20 років. Кохають один одного. Захоплюються подорожами, дайвінгом. Виховують дочку Анастасію і мріють завести кошеня.