Гості та доповідачі

15.III.2013

russia Юлія Андрєєва

Юлія АндрєєваЮлія Андрєєва - прозаїк, поет, член Спілки письменників Санкт-Петербурга. Народилась в Ленінграді. Працює в жанрі історичного роману, фентезі, фантастики. Автор більш ніж сорока книг, серед яких історико-біографічні: «Ірод Великий», «Карл Брюллов», «Айвазовський», «Триумвірат»… В Росії співпрацює з такими видавництвами як: «Вече», «Лениздат», «Крылов», «Амфора» та ін. Є укладачем ряду збірок літературної серії «Петраэдр». Видавалась в Росії, США, Австралії, Латвії, Україні.

ukraine Володимир Арєнєв

В.АрєнєвВолодимир Аренєв – письменник, публіцист, літературний критик, редактор. Автор 17 сольних книг, постійний автор журналів «Мир фантастики» (Москва) та «Личности» (Київ). Твору Володимира Аренєва видавались українською, російською, польською, литовською та естонською мовами. Лауреат премій імені Олеся Гончара та Олександра Беляєва, дипломант Волошинського конкурсу, фіналіст премії «Дебют» і «Книгуру». У 2004 році на «Євроконі» в Пловдиві (Болгарія) був названий «Найкращим молодим фантастом України».

russia Сергій Бережной

Сергій БережнойСергій Бережной - російський журналіст та спеціаліст зі створення IT-сервісів. Народився в 1966 році в Севастополі. З 1984 року приймав активну участь спочатку в роботі місцевого КЛФ, а потім в житті російськомовного фендому, брав участь у випуску ряду любительських та професійних видань. З 1994 року живе з сім’єю в Санкт-Петербурзі, працював у видавництвах «Terra Fantastica» і «Амфора», інтернет-магазині «Озон», автор кількох повістей і оповідань, а також сотень рецензії, есе та інших праць.

ukraine Станіслав Бескаравайний

С.БескаравайнийСтаніслав Бескаравайний – після року праці на трубному заводі пішов до аспірантури з філософії. Тоді ж, напевно під впливом оточуючих індустріальних пейзажів та давніх промислових установок, почав писати фантастику. Видав роман «Жага всевладдя», кількох десятків оповідань і статей. Основні напрямки творчості: тверда «науковка» (кіберпанк), фентезі з претензією на магічний реалізм і, зрозуміло, критика. В критиці – спроби проаналізувати основні структури сучасної фантастики. Основна робота «Еволюція сакралізації образів».

russia Степан Вартанов

Степан ВартановСтепан Вартанов – закінчив хімічний факультет МГУ (1987), аспірантуру Інституту біохімії. Був учасником і навіть призером вікторин «Уральського слідопита». Автор більш ніж десяти романів і повістей та двох десятків оповідань. Основний корпус ранніх творів був виданий у збірках ВТО. Дебют – оповідання «Місто Трора» (1988, 1991), своєрідне етичне фентезі анти обивательської спрямованості. Після десятирічної перерви в 2012 році вийшов роман Степана Вартанова «Маятник».
гість клубу

ukraine Олександр Васильківський

Олександр ВасильківськийОлександр Васильківський – фен та перекладач, автор статей про фантастику та фендом. Народився у Києві 1962 року. Випускник КПІ. З 1984 року, приймав дієву участь у роботі КЛФ Світовид, КЛФ Зоряний шлях. Разом з Борисом Сидюком у 1990-93 видавав англомовний фензін Chernobylization. У 1991-94 – перекладач та редактор художніх перекладів у різних київських видавництвах. Учасник трьох Ворлдконів та семи Євроконів. Член оргкомітету Євроконів 2006 та 2013. Веде огляди зарубіжних премій на Фантлабі.

ukraine Ілона Волинська і Кирило Кащеєв

І.Волинська і К.КащеєвІ.Волинська і К.Кащеєв працюють разом з 1998 р. Перший твір – син Стас. Автори підліткового фентезі-серіалу «Ірка Хортиця – супервідьма». – М., Ексмо. (в Україні видавалась як «Ірка Хортиця – наддніпрянська відьма»), фентезі-серіалу на основі сибірської міфології «Сивір» - М., Ексмо («Донгар – великий шаман», «Нащадок магнітної гори», «Жриця Блакитного вогню», «Хадамаха, Брат Ведмедя») і підліткового детективного циклу «Детективна агенція «Білий гусак».

ukraine Віталій Геник

В.ГеникВіталій Геник – народився у 1973 р. Закінчив Прикарпатський університет ім. В.Стефаника. Працює вчителем історії. Пише наукову фантастику, поезії, пісні. Має наукові праці (дохристиянські вірування слов’ян). У 2008 році став лауреатом премії ім. Михайла Яцківа в номінації «Художня література». У 2009 році створив сайт україномовної фантастики «Аргонавти Всесвіту». Автор понад 600 художніх перекладів наукової фантастики з російської, білоруської та чеської мов.
учасник від Зоряної …

ukraine Гліб Гусаков

Гліб ГусаковГліб Гусаков – народився у 1966 р. Співзасновник видавництва «Сніговий Ком М»; випускає якісну фантастику. Директор фестивалю фантастики «Сузір’я Аю-Даг». На фестивалі регулярно проводяться семінари та майстер-класи, за результатами яких виходить щорічна збірка повістей та оповідань «Справжня Фантастика». Організатор літературного семінару «Партеніт» під керівництвом Г.Л.Олді та А.Валентинова. Найкращі твори рекомендуються до видання. «Друкуємість» семінаристів на цей момент складає 40%.

ukraine Яна Дубинянська

Яна ДубинянськаЯна Дубинянська – письменник (Україна). Працює на межі фантастики та інтелектуальної прози. Автор більш ніж двадцяти книг, в тому числі романів «Пансіонат», «Сад каменів» «Н2О», «Глобальне потепління», «Листи до полковника» та інших. Народилась в м. Феодосія (Крим). Мешкає та працює в Києві. Видається російською та українською мовами. Оповідання «Баржа над чорною водою» видавалось англійською мовою в США (інтернет-видання “The Infinite Matrix»). Лауреат багатьох літературних премій, серед яких «Мандрівник» та премія Бориса Стругацького «Бронзовий равлик».

ukraine Олександр Дятлов

Олександр ДятловОлександр Дятлов - засновник і керівник проекту Knigotopia.Ru. Прихильник альтернативних методів книговидання, які активно впроваджує на Книготопії. Має значний досвід у сфері керування проектами і у сфері публічних виступів. З 2010 року займається веб-проектами, які пов'язані з книговиданням.
учасник від Зоряної …

ukraine Володимир Єшкілєв

Володимир ЄшкілєвВолодимир Єшкілєв (нар. 23.05.1965 у Івано-Франківську) – прозаїк, есеїст, поет, культуролог. Член Національної Спілки письменників України з 2012 р. Член Асоціації українських письменників з 1997 р. Член журі літературного конкурсу «Карпатська Мантикора». Член експертної ради всеукраїнського рейтингу «Книга року». Член ради Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ). Автор вісьмох виданих романів, трьох книг оповідань, упорядник кількох антологій та глосарійного корпусу МУЕАЛ.

ukraine Андрій Жельветро

А.ЖельветроАндрій Жельветро – керівник книжкового Інтернет-видавництва Prostobook, що у 2011-му році увійшло до п’ятірки найкращих Інтернет-стартапів України. Суддя міжнародного літературного конкурсу «Остання хвиля». Автор двох книг, одна з яких є першою в Україні документальною книгою про студентське життя, написана автором після закінчення університету. За освітою психолог. Мешкає та працює в Києві.
учасник від Зоряної …

ukraine Надія Жолобак

zholobak_t.jpgНадія Жолобак — кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного Національної академії наук України.

ukraine Юрій Іванов

Юрій ІвановЮрій Іванов – керівник видавництва «Шико» (м. Луганськ), що спеціалізується на фантастичній літературі (серії «Велика фантастика», «Антологія МіФа», «Ігри слів», «Неологізм», готується серія «Пора читати»). «Шико» працює як з широко відомими авторами, так і з початківцями, випустивши за останні два роки десятки дебютних книг. За діяльність з популяризації фантастики видавництво отримало низку нагород НФ конвентів. Номінується на поточному «Євроконі» у номінації «Найкращий видавець».

spain Юрій Іванович

Юрій ІвановичЮрій Іванович – народився у 1958 р. в Караганді (Казахстан). Дитинство пройшло на Україні. З 1999 року живе в Іспанії. Перша книга була написана в 2003 році. З 2007 р. заробляє на життя письменницькою працею. Написав 55 романів, працює над п’ятдесят шостим. 46 видано, ще 9 романів та збірник повістей і оповідань знаходяться в роботі видавництва. Крім літературної діяльності виступає в Іспанії з концертами пісень, які сам пише. Голова Спілки російськомовних письменників в Іспанії.

azerbaijan Магеррам Зейналов

Магеррам ЗейналовМагеррам Зейналов – живе в Баку (Азербайджан). Має дві освіти: журналіст та кавказознавець-конфліктолог. Працює в Інституті висвітлення війни та миру. Співзасновник бакінського фензину «Фантастика Баку» (ФАКУ) та адміністратор сайту fakuclub.ru. Автор фантастичних оповідань та статей про літературу (зокрема фантастичну), опублікованих в бакінських, тбіліських та київських журналах, газетах та альманахах.

ukraine Віталій Карацупа

Віталій КарацупаВіталій Карацупа – український фен, колекціонер та бібліограф, автор і редактор сайту «Архів фантастики». Народився в Бердянську в 1966 р. За освітою зв’язківець. Збирати фантастичні книги та інформацію про фантастів почав ще в юності. З появою Інтернету став ближче спілкуватись з фенами та письменниками України, Росії, Німеччини, Ізраїля, Болгарії, США, як віртуально, так і особисто. З 2005 року опублікував більше 30 історичних та біографічних статей в журналах і альманахах: «Шалтай-Болтай», «Фаndanго», «УФО».

ukraine Микола Ковальчук

М.КовальчукМикола Ковальчук – народився в 1951 р. В 1971 р. приїхав до Києва. Закінчив з відзнакою КПІ, аспірантуру після чого працював науковим співробітником у авіакосмічній галузі. Мав справу з літаками всіх типів та ракетами «Союз», «Протон», «Р-36». Цікавість до фантастичної тематики привела до занять бібліографією української фантастики, адже на сьогодні перші кроки фантастики по Україні – біла пляма в українській літературі. Бібліофіл, бібліотека налічує більше тисячі книг – більшість з них фантастика.
учасник від Зоряної …

russia Олександр Конторович

Олександр КонторовичОлександр Конторович – народився в Москві. Отримав дві спеціальності: техніка-топографа та кресляра-конструктора. Займався альпінізмом та авторською піснею. В 1975 р. потрапив до армії. Політвідділ, комендатура та особливий відділ 9-ї винищувальної дивізії. Після пари років цивільного життя знов повернувся на службу, звідки остаточно пішов на пенсію в 1996 р. Дослужив до майора. Криміналіст, стаж з 1985 р. Освіта – вища юридична. З 1996 р. розробкою засобів і методів боротьби з тероризмом. Отримав 6 патентів в цій галузі. Автор 19 романів.

ukraine Дара Корній

Дара КорнійДара Корній – українська сучасна письменниця. Народилася на Волині. Закінчила УАД у Львові. Працює у Львівській національній академії мистецтв. Дебютний роман «Гонихмарник» отримав ІІІ премію конкурсу «Коронація слова-2010», відзнаку «Дебют року» від «Друга читача» та премію «Відкриття себе» імені В.І.Савченко на «Порталі-2011». Другий та третій романи «Тому, що ти є» й «Зворотний бік світла» (2012 р.) – «Вибір видавців» на «Коронації слова». В цьому році виходить новий роман письменниці «Зірка для тебе», жанр – міське фентезі.
учасник від Зоряної …

ukraine Сергій Крикун

Сергій КрикунСергій Крикун – народився в лиховісному 1984 році, в похмурій та маловідомій українській глибинці, прогриз шлях до міста Києва та вирішив утримувати позицію. Вимотаний всілякими паскудними роботами, він нещодавно вирішив здійснити «вольовий стрибок» і проголосив себе вільним художником. З того час він пише, перекладає з та на англійську, ілюструє веселі твори Річарда Лаймона, Калйва Баркера, Кларка Ештона Сміта та Тіма Ліготті. Іноді йому навіть платять. Постійний автор журналів «Формула кіно» та «Darker». Минулого місяця дебютував оповіданням «Мверзотна справа» в збірнику «Бестіаріум».
Блок літератури жахі…

ukraine Наталія Криницька

Наталія КриницькаНаталія Криницька – український літературознавець, автор понад 30 публікацій про проблематику та поетику фантастичної літератури у вітчизняних та зарубіжних наукових виданнях. Народилась 25.06.1973 р. у Полтаві. З 2003 р. – активний борець з упередженістю академічних кіл відносно фантастики. Кандидат філологічних наук (тема дисертації – «Фантастичні твори Урсули Ле Гуїн: онтопоетичні аспекти»), доцент кафедри англійської та німецької філології ПНПУ імені В.Г. Короленка.

france Вікторія та Патріс Лажуа

Вікторія та Патріс ЛажуаВікторія Лажуа – філолог за освітою, закінчила Воронезький університет. Патріс має вчений ступінь доктора з історії релігії. З 2008 року вони перекладають на французьку наукову фантастику та фентезі. Ними опубліковано дві антології, збірка Володимира Одоєвського, роман Г.Л. Олді и т.д.

ukraine Сергій Легеза

Сергій ЛегезаСергій Легеза – український письменник, перекладач. Народився в 1972 році. Мешкає у Дніпропетровську. Випускник істфаку Дніпропетровського національного університету, кандидат історичних наук. Працює на кафедрі соціології ДНУ. Автор десятка опублікованих оповідань і кількох десятків статей, присвячених фантастиці та масовій культурі, в спеціалізованих соціологічних виданнях. Перекладав з польського романи й оповідання Я.Дукая, Я.Новака, Я.Пекари). Активний учасник творчої майстерні «Демосфера».

ukraine Тимур Литовченко

Тимур ЛитовченкоТимур Литовченко - народився в 1963 р. в Києві. Закінчив НТУУ «КПІ». Входив у київські КЛФ «Перевал» та «Звездный путь», засновник КЛФ «Млечный путь». Член Національної спілки письменників України і Національної спілки журналістів України. Автор (співавтор) 20 авторських та колективних книг та збірників, серед яких 4 історичних романи. Один із засновників та перший головний редактор (в 2007-2009 роках) щоквартальника фантастики «Український Фантастичний Оглядач». Лауреат кількох премій.

russia Лев Лобарьов

Лев ЛобарьовЛев Лобарьов – народився в 1977 р. у Москві. Був членом КЛФ МАІ та КЛФ МГУ. Автор понад ста оповідань, віршів і статей. Активний учасник рольового руху. З 1995 р. видавав літературний альманах «Кінець епохи», що виходив до 2009 р., ставши одним із «найдовговічніших» фензинів у вітчизняній історії. Заснував видавництво «БастіанBooks», що видає книги за технологією Print-on-Demand. Один з організаторів московського книжкового фестивалю «Бу!фест». З 2011 р. – головний редактор журналу «Світ фантастики».

ukraine Євген Макухін

ПересмішникЄвген Макухін – у вузьких колах відомий як Пересмішник. Народився й мешкає в м. Києві. Перший конвент – «Портал 2005». Любить фантастику та потеревеніти... особливо «за фантастику». Рідкісний зануда, але поки вдається успішно маскуватися. Одного разу помітив, що його застільні розповіді про фантастичні фільми користуються успіхом, та пішов «в народ», навіть не встигнувши протверезіти. Чомусь впевнений, що розбирається у фільмах, і наполегливо нав’язує цю впевненість оточуючим.

ukraine Ольга Матвєєва

Ольга МатвєєваОльга Матвєєва (у вузьких віртуальних колах відома як Kiatlen), народилася в Києві більше 25 років тому. Виросла, вчилася в університеті ім. Тараса Шевченка на перекладача і політтехнолога. Зараз працює редактором. Може підтримати бесіду на 10 мовах. Хобі: фільми, цуценята, сови, історія, переклади, кіберанархізм, соціальні медіа, і читати. Батьки навчили читати в три роки, а не читати так і не навчили. Тепер всі розхльобують наслідки. У будь-який час доби готова дискутувати і розповідати про гендерні стереотипи, графічні новели, підліткову літературу, фентезі, хоррор і ненависть до вівсянки.
Блок літератури жахі…

ukraine Михайло Назаренко

Михайло НазаренкоМихайло Назаренко – народився в 1977 р. Літературознавець, критик, прозаїк, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка. Під його редакцією і з коментарями виходили російські переклади Джона Краулі, Ніла Геймана, Террі Пратчетта. Автор книг «Реальність дива» (про творчість М. та С. Дяченків), «Поховання на могилі» (збірка народних легенд про Т.Шевченка), «Новий Мінотавр» (оповідання й повісті), циклу статей «За межами відомих нам полів (про передісторію фентезі). Укладач антології «Міфотворці: Портал у Європу» (з В.Пузієм).

ukraine/germany Григорій Панченко

Григорій ПанченкоГригорій Панченко – письменник, видавець, спеціалimg title=іст із зброєзнавства. Головний редактор російськомовного журналу фантастики «Меридіан» (Ганновер, Луганськ) та директор однойменного літературного агентства, головний редактор альманаху фантастики «Паралель» (що випускається за участю видавництва «Шико», Луганськ; партнерами цього альманаху є також ВОЛФ, російський мережевий журнал «Darker» та ізраїльський «Млечный путь»). За першою освітою – біолог.

ukraine Тетяна Пліхневич

Т.ПліхневичТетяна Пліхневич – народилася 1972 року в Києві. Член київського КЛФ «Портал». Член оргкомітету міжнародної літературної конференції «Дні Фантастики у Києві». Співпрацює з журналами «Реальність фантастики» (Київ), «Ренесанс» (Київ), «Искатель. Украина» (Київ), «Країна Знань» (Київ), альманахами «45 Меридіан» (Сімферополь), «Теремок» (Київ), щотижневиком «Таємниці ХХ століття» (Санкт-Петербург). Тематика доповідей, статей, літературних творів – фантастична (у всіх сенсах) Мезоамерика.

ukraine Георгій Почепцов

Георгій ПочепцовГеоргій Почепцов – народився в 1949 р. В 1971 р. закінчив КНУ ім. Т. Г. Шевченко, факультет кібернетики. З 1981 р. член Спілки письменників. З 1999 р. заслужений журналіст України. Доктор філологічних наук, професор, зав. каф. інформаційної політики НАДУ при Президентові України, завідувач кафедри маркетингу МСУ, автор більше 40 наукових книг. Написав більше 20 книг для дітей, в основному казок у жанрі фентезі. Працював зав. каф. міжнародних комунікацій і зв'язків із громадськістю ІМВ КНУ ім. Т. Шевченко, керівником Керування стратегічних ініціатив Адміністрації Президента України.

ukraine Максим Прасолов

Максим ПрасоловМаксим Прасолов – (народився у 1976 р. в Чернівцях) – сучасний український письменник та видавець графічної прози. Навчався у ДУУ (Москва) та у Стокгольмській школі економіки. Заснував видавництво Nebeskey / Небесний ключ і є співавтором графічного роману-блокбастера «Даогопак», визнаного книгою 2012 року в Україні. Цією книгою видавництво анонсує серію проектів модернізації української культурної спадщини в жанрі графічної прози, в основу якої покладені сюжети української історії та міфології.

russia Олександр Прозоров

Олександр ПрозоровОлександр Прозоров – народився в 1962 році в Ленінграді. Навчався в університеті, служив у армії, працював програмістом, водієм автобуса і автомеханіком. З 1992 року активно займається літературною діяльністю. Спочатку публікувався під псевдонімом Нет Пріклі. За цей час вийшов ряд оповідань і десять романів в серії «Мир Пауков». В 2001 році вступає в Спілку письменників Росії і с того часу публікується під своїм іменем. На даний час опубліковано кілька десятків романів, повістей та оповідань.

ukraine Анастасія Рогоза

Анастасія РогозаАнастасія Рогоза народилася в Києві 1984 року. Будучи уродженкою столиці України, вона полюбляє вважати себе латентною відьмою, яка непомірно цікавиться демонологією та паранормальними явищами. Оскільки культура жахів захопила її ще з моменту зачаття, Анастасія присвячувала свої шкільні реферати творчості Стівена Кінга, а диплом магістра – роману Клайва Баркера «Імаджика». Наразі, вона відчайдушно намагається примирити в собі особистості викладача англійської мови за професією, перекладача за ремеслом та письменника за покликанням.
Блок літератури жахі…

ukraine Антон Санченко

А.СанченкоАнтон Санченко – народився в 1966 р. у Херсоні. Середню школу закінчив у Києві (1983), морехідне училище – в Херсоні (1986). Працював начальником радіостанції в Керчі, Херсоні, Одесі та на закордонних пароплавах. Закінчив філологічний факультет КНУ ім. Т. Шевченка (2005). Оповідання публікувалися в часописах, газетах, на літературних сайтах. Видав кілька збірок оповідань та роман. Брав участь у кількох перекладацьких проектах. Займається виданням, розповсюдженням і промоцією електронних книжок.
учасник від Зоряної …

russia Олександр Сидорович

Олександр СидоровичОлександр Сидорович – народився в 1960 р. Головний редактор Видавничого дому «Ленінград». Один з найвідоміших представників російського фендому. У 1983 році став одним з організаторів і головою КЛФ «МИФ-ХХ». У 1990 р. організував в Ленінграді один з перших конвентів в СРСР – «Інтерпрескон», в рамках якого вручаються премії «Бронзовий равлик» та «Інтерпрескон». Лауреат цілого ряду премій за внесок у розвиток фен дому, за редакторську та упорядницьку роботу і т.д. В 2011 році отримав нагороду Євро кону, як кращий видавець.

usa Девідсон Хауорт

Девідсон ХауортДевідсон Л. Хауорт – американський письменник-фантаст, автор серії романів в жанрі історичного фентезі «The Prali Trilogy» («The Dragon of Prali», «The Wizard of Prali» и «The Vampires of Prali»). Девідсон відомий як один з творців історичної фентезі. Автор сценаріїв для кіно та театру. Подорожує світом, зустрічається з читачами і розповідає про письменницьку працю та історію фентезі. Живе в Каліфорнії з дружиною та двома дітьми.

russia Ніна Цюрупа

Н.ЦюрупаНіна Цюрупа – народилася у Москві в 1983 р. У 2006 році закінчила Літературний інститут ім.О.М.Горького. Працювала журналістом, аналітиком, секретарем, вчителем, вихователем, редактором, рецензентом і т.д. Любить фантастику та аніме. Входить до оргкомітету «Петербурзької фантастичної асамблеї». Її дебютний роман «Людина людині» отримав у 2011 році премію «Бa name=ронзовий Кадуцей» у номінації «Найкраща дебютна книга», а також був номінований на декілька інших премій.
учасник від Зоряної …

ukraine Юрій Шевела

Юрій ШевелаЮрій Шевела – київський колекціонер, бібліограф, організатор КЛФ та музею. Шевела про себе: «Почав читати в 4 роки, а в 12 років вже назавжди «захворівши» фантастикою, я присвятив своє життя Книгам. І не тільки! Я зібрав величезну Бібліотеку і Колекцію експонатів, ставши одним з кращих (не побоюся цього слова!) бібліографів фантастики на пострадянському просторі. Сам активний учасник КЛФ «Зоряний шлях», я в 2000 р. створив КЛФ «Лоцман Фантастики», а в 2011 році відкрив Музей Фантастики і Космонавтики в Києві».
 
Гуртові учасники

ukraine «AndrosLand»

AndrosLand
«AndrosLand» – музичний проект, заснований Олегом Андросом у 2011 році. Жанри - акустичний рок, dream trance, new age. Навесні 2011 року оформляється перший концертний склад проекту: Тайрекс - вокал, Олег Андрос - клавішні, Ігор Рудь - гітара. Група відправляється на свій перший виступ на фестивалі «Степограй-2012» в Кіровоградській області, де грає як «електронну», так і акустичну програму. Влітку до складу приєднується Ліла Перегуда (вокал). Запис і зведення повноформатного альбому триває.